Kúpa nehnuteľnosti v Turecku

Kúpa nehnuteľnosti v Turecku

Kúpa nehnuteľnosti v Turecku a kúpa nehnuteľnosti v Európe sú veľmi podobné procedúry. Hlavný rozdiel je iba v tom, že treba získať povolenie v meste Izmir, pretože pre cudzích štátnych príslušníkov je povolené kupovať nehnuteľnosti v Turecku iba vo vymedzených častiach mesta.

Ak ste "takmer" rozhodnutí pre nejaký objekt, avšak si ešte nie ste na sto percent istí, môžete si ho zarezervovať. Rezervácia je pre Vás, samozrejme, bezplatná.

Ak ste sa rozhodli daný objekt kúpiť, my s Vami vypracujeme za vlastníka/predávajúceho právnu kúpnu zmluvu. Na rozdiel od mnohých Európskych krajín, k prevodu nehnuteľnosti na meno nového vlastníka dochádza výlučne na Katastrálnom úrade (" TAPU Office" v Turecku ) a nie u notára. Notár v Turecku nemá právo vykonávať takéto úkony.

Po podpísaní kúpnej zmluvy bude potrebné, aby ste uhradili depozit (20% z kúpnej ceny). Následne požiadame miestny Katastrálny úrad o prevod nehnuteľnosti na list vlastníctva.

Na to od Vás budeme potrebovať isté osobné údaje (ako napríklad meno Vášho otca a Vašej matky), kópiu pasu, fotografie pasového formátu (4 ks) a daňové číslo, o ktoré zažiadame my na daňovom úrade.

Čas na prevod nehnuteľnosti na cudzinca zvyčajne trvá 1 - 5 dní. Všetky administratívne procedúry súvisiace s kúpou, ako napríklad získanie zdaňovacej hodnoty vášho majetku od obce, urobíme za Vás vopred.

Na katastri sa pravidelne pýtame, či je prevod na Vaše meno a Váš list vlastníctva hotový. Keď už k tomu dôjde, budeme vás okamžite informovať a požiadame o dátum a čas, aby ste sa dostavili na kataster.

V ideálnom prípade sú na katastri počas prevodu nehnuteľnosti prítomní aj kupujúci aj predávajúci. Ak sa nemôžete dostaviť na prepis, je pre Vás možné udeliť nám plnú moc. Táto plná moc musí byť potvrdená notárom. Ak sa na kataster dostavíte, okrem Vás tam bude prítomný predávajúci, my ako realitný agent a súdny tlmočník, ktorý tam musí byť prítomný podľa Tureckého zákona. Pred prevodom na list vlastníctva je nutné uhradiť zvyšok kúpnej ceny , dane a poplatky z nehnuteľnosti v Turecku.

Všetky poplatky súvisiace s kúpou nehnuteľnosti v Turecku nájdete kliknutím na text : Náklady spojené s kúpou nehnuteľnosti v Turecku.

Aj keď už budete mať svoj list vlastníctva a kľúče od svojho vysnívaného domova vo svojich rukách, naša práca sa ešte nekončí. Pomôžeme Vám vo Vašom mene zapojiť elektrinu, vodu a telefón. Poskytneme vám podporu aj pri zariaďovaní vášho apartmánu alebo vily. Ak by ste chceli prevádzať malé alebo veľké úpravy , zabezpečíme, aby sa o to postaral náš profesionálny personál.

Aby ste nemuseli na úhradu faktúr, poistenia a iných formalít míňať svoj dovolenkový čas, radi vám poskytneme naše služby priamo v Turecku. To Vám dá istotu, že všetky Vaše účty budú uhrádzané pravidelne a včas. Takisto Vám to dá istotu, že na Váš domov v pravidelných intervaloch, keď tam nie ste, niekto dozrie.

Keď už je toto všetko hotové, je načase Vám už iba zaželať, aby ste si svoj vysnívaný domov užívali a poďakovať Vám za Vašu dôveru, ktorú ste do nás vložili.

Pre občanov Slovenskej Republiky pre cestu do Turecka je potrebný platný cestovný pas. Vízová povinnosť pre občanov Slovenskej republiky je zrušená od 20.8.2013.

Medzi Slovenskom a Tureckom nie je uzavretá dohoda o bezplatnom poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Je dôležité byť poistený pre zahraničie. Zdravotná starostlivosť je na veľmi vysokej úrovni.

Dôležité informácie o nehnuteľnostiach v Turecku