Nehnuteľnosti v Istanbule

Mnohí ho poznajú ako Konštantínopol, Byzantion alebo Constantinopol. Istanbul je mesto dvoch kontinentov, rozdelené a spojené Bosporským prielivom.
Väčšina historických pamiatok sa však nachádza v európskej časti mesta. Jednou z najvýznamnejších pamiatok je nepochybne Konštantínov stĺp, známy aj pod názvom Cemberlitaš, pochádzajúci z roku 330. Veľmi viditeľnou dominantou mesta je aj Sulejmanova mešita.
Palác Topkapi bol sultánovou rezidenciou a dodnes je ozdobou Istanbulu.
Palác Dolmabahce je reprezentatívny cisársky palác na brehu Bosporu. Obrovský komplex zaberá plochu približne 700 metrov štvorcových.
Modrá mešita je po Hagii Sofii najznámejším symbolom Istanbulu. Najväčšia mešita v meste je zároveň vrcholom byzantského umenia. Typickým príkladom osmanského baroka je Tulipánová mešita z 18. storočia.

Poloha Istanbulu na starej obchodnej ceste medzi Európou a Áziou urobila z jeho obyvateľov skúsených obchodníkov. V Istanbule nájdete množstvo nádherných vecí z Orientu - od osmanských starožitností, kobercov, posteľných prikrývok, vankúšov, prikrývok, šperkov, fajok z morskej peny, mosadzných a medených výrobkov, umeleckých diel, ručne vyrábaných kožených topánok, odevov, kaligrafie, nábytku, keramiky, starých máp, kníh, tlače až po potraviny a koreniny.

Nájdete tu však aj niečo viac - elegantné butiky, vintage obchody, dizajnové centrá a moderné, luxusné obchodné domy. Istanbul konkuruje Londýnu a Parížu v tom, kde môžete minúť svoje peniaze. Ako vždy v tejto rozľahlej metropole však musíte vedieť, kam sa vybrať za správnymi nákupmi.

Takmer 400 obchodov vedľa seba tvorí takzvaný Veľký bazár. V Istanbule je toho veľa, čo si môžete pozrieť.

Dôležité informácie o nehnuteľnostiach v Turecku