Nehnuteľnosti v Bodrum

Nenašla sa žiadna nehnuteľnosť v tejto kategórii

Lokalita Bodrum - láka turistov najmä na miestne pamiatky, ktoré sú svetoznáme a uznávané. Okrem toho sa tu nachádza malebný prístav a krásne pláže s okolitým čistým morom.

Vďaka svojej polohe má Bodrum skutočne jedinečné čaro a vďaka menšiemu počtu obyvateľov tu nie je "hlava na hlave" ani v hlavnej turistickej sezóne. Počasie je tu porovnateľné s inými tureckými letoviskami. Je krásne slnečné a teploty môžu dosahovať až 38° (najmä v lete a v septembri). V máji alebo októbri teplomer ukazuje 28 °C.
Čo sa týka teploty mora, je podobná teplote vzduchu v ďalšej turistickej sezóne, teda približne 27 °C. Kúpať sa môžete aj v októbri, keď sú teploty všeobecne príjemnejšie.

V Turecku nájdete prevažne piesočnaté pláže a v Bodrume to nie je inak. Piesočnaté pláže sú tu takmer kamienkové a pekne splývajú s okolím. Pláže sú tu tiež veľmi čisté a udržiavané, ideálne na oddych a kúpanie v tyrkysovom mori.
Pláže sú široké a dlhé a ponúkajú dostatok priestoru pre každého.

Dovolenku v tureckej lokalite Bodrum si teda môžete predstaviť rôznymi spôsobmi. Môže to byť čisto relaxačná dovolenka, ale na druhej strane ju možno poňať aj veľmi turisticky. Pamiatok je tu viac než dosť, mnohé z nich sú svetoznáme a známe, a tak sa váš itinerár veľmi rýchlo zaplní.
Milovníci adrenalínu si prídu na svoje vďaka vodným športom.

Ak ste sa rozhodli preskúmať trochu Bodrum, potom Mauzóleum v Halikarnas určite stojí za návštevu.
Jednou z hlavných pamiatok Bodrumu je hrad svätého Petra, ktorý je dokonca prístupný verejnosti. Oddeľuje východný záliv od západného, takže sa vám naskytne naozaj pozoruhodný výhľad na okolie.

Milujete divadlo a zaujíma vás, ako vyzeralo pred rokmi? V Bodrume sa nachádza rímsky amfiteáter alebo divadlo, ktoré je postavené na svahu kopca. Z neho sa naskytá mimoriadny výhľad na mesto a jeho okolie.

Dôležité informácie o nehnuteľnostiach v Turecku