Nehnuteľnosti v Side

Nenašla sa žiadna nehnuteľnosť v tejto kategórii

Side - malebné turecké mestečko, ktoré sa nachádza na malom polostrove, ktorý vyčnieva do Stredozemného mora. V súčasnej dobe sa radí k najvyhľadávanejším turistickým destináciám. Má turistom, čo ponúknuť, a to vrátane piesočných pláží, krásneho slnečného počasia alebo dobrou dostupnosťou z blízkeho letiska.

Domov pirátov - tak sa tureckému mestečku Side dodnes hovorí. Aj keď dnes je realita od označenia vzdialená, napriek tomu tým tunajšie mesto žije. Lákadlom však nie je len turistické zázemie, ktoré je na skutočne vysokej úrovni, ale aj tunajšie počasie. Na kúpanie je to od augusta do októbra (krajné mesiace sú o pár stupňov chladnejšie, hlavná turistická sezóna je špecifická horúčavy siahajúcimi až k 36 °).
Teplota mora je prijateľná v hlavnej aj vedľajšej sezóne. Robí zhruba 26° čiže sa hanbiť nemusí skutočne nikto (ani ten najväčší zmrzlík).

Turecké mesto Side ponúka hneď tri pláže. Prvá je dlhá zhruba 12 kilometrov, a aj keď je z veľkej časti piesočná, pretkaná je miestami malými kamienkami. Vďaka svojej širokosti a pozvoľnému vstupu do mora je vyhľadávaná prakticky kýmkoľvek – pármi aj rodinami s deťmi.
Druhá pláž je taktiež piesočná a keďže sa v okolí nenachádzajú žiadne hotely, nestretnete tu prakticky ani živáčka. Prístupná je navyše len zo západného konca pri starom centre mesta, inokedy sa sem nedostanete.
Tretia je využívaná predovšetkým tými, ktorí tu majú svoje vlastné nehnuteľnosti v Turecku. Pláž je pomerne malá, čiže sa veľmi rýchlo zaplní.

Práve pláže sú hlavným lákadlom tureckého mesta Side. A keď sa k tomu pridajú aj pôsobivé, kvalitné hotely či rôzne ubytovanie, človek nad inou tureckou lokalitou nepremýšľa. Navyše je tu množstvo pamiatok av dostupnosti krásne prístavy určené ideálne pre typickú odpočinkovú dovolenku. Po stránke financií hovoríme o prijateľnej možnosti.

Turecké Side mnohým turistom môže pripadať ako Grécko. Nachádza sa tu totiž množstvo pamiatok, ktoré Grécko skutočne pripomínajú. Napríklad zostatky chrámu Apolóna a Atény nachádzajúce sa na špičke polostrova sú viac ako dych berúce hlavne pri východe alebo západe slnka.

Agora alebo tržnica rímskej doby nás tiež presunie do minulosti. Aj keď sú tu teraz len pozostatky, v minulosti išlo o dvojposchodovú budovu. Vedľa sa nachádzajú aj zvyšky kruhového chrámu zasväteného bohyni šťastia.

Ak patríte k milovníkom múzeí, minúť nesmiete tuneť múzeum, ktoré je síce malé, ale vo vnútri ukrýva nádherné kolekcie a zbierky.

Okrem krásnych výhľadov na skalné steny zostupujúce rovno do mora môžete v tejto tureckej destinácii navštíviť napríklad tunajší vodopád. Oproti iným tureckým vodopádom je menší, avšak je veľmi silný a široký, spadá do nižšej polohy. Predtým sa mu hovorilo Melas.

V blízkosti Manavgatu sa nachádza aj kaňon a národný park Köprülü, ktorý ponúka nádhernú prírodu.

Keďže je Manavgat základňou letoviska Side, svoj deň môžete stráviť aj v tomto historickom mestečku. Srdce zaplesá hlavne milovníkom histórie alebo architektonických pamiatok, pretože práve o také staroveké pamiatky tu nie je núdza. K videniu sú aj najrôznejšie vykopávky či ruiny hradov alebo amfiteátrov. Múzeum Side

Ak patríte k milovníkom múzeí, minúť nesmiete tuneť múzeum, ktoré je síce malé, ale vo vnútri ukrýva nádherné kolekcie a zbierky.

Dôležité informácie o nehnuteľnostiach v Turecku